In de groepen 1 en 2 wordt de basis gelegd voor rekenen-wiskunde. Leerlingen in deze leeftijd leren voornamelijk door te spelen en daar kun je als leerkracht je aanbod op afstemmen. Tijdens de eerste bijeenkomst leer je hoe je een rijke, betekenisvolle speelleeromgeving kunt creëren waarbij je leerlingen de mogelijkheid biedt om zich de beginselen van het rekenen-wiskunde spelenderwijs eigen te maken. Tijdens de tweede bijeenkomst wordt er aandacht besteed aan het ‘hoe en wat’ van het interactief voorlezen van prentenboeken met een reken-wiskundige inhoud. Met elkaar kijken we met een rekenbril naar een aantal bekende prentenboeken!
Doelen workshop spelenderwijs met rekenen:
Doelen workshop rekenen met prentenboeken:
Tijdens de workshops is naast kennisoverdracht veel ruimte voor het uitwisselen van ervaringen en het voeren van de professionele dialoog.
De workshops worden verzorgd door Evelijne de Jong. Ze werkt voor de Thomas More Academie en heeft daarnaast veel praktijkervaring in het primair onderwijs als leerkracht en specialist rekenen bij SKOP.
Is de inschrijving gesloten? Neem contact op via academie@octant.nl. Bij grote belangstelling breiden we het aanbod uit of je wordt op de wachtlijst geplaatst voor het geval er een plekje vrij komt.
Leerkrachten, leraarondersteuners en onderwijsassistenten in groep 1-2
Bijeenkomst 1: dinsdag 13 januari van 15:00 - 17:00 uur
Bijeenkomst 2: woensdag 28 januari van 15:00 - 17:00 uur
SKOP Leerhuis
Meidoornlaan 2
2641 CB Pijnacker
Evelijne de Jong