Octant Academie

Omgaan met licht ordeverstorend gedrag

 

In deze workshop staat het omgaan met licht ordeverstorend gedrag centraal: gedrag dat snel kan escaleren als je het niet tijdig aanpakt. Je leert hoe je de regie houdt door duidelijk, consequent en vriendelijk op te treden. Aan de hand van herkenbare casussen oefen je met effectieve interventies. Daarnaast krijg je praktische, direct toepasbare tips om een positief en rustig klasklimaat te creëren en ongewenst gedrag vroegtijdig te begrenzen. Na afloop kan je licht ordeverstorend gedrag tijdig signaleren en hierop effectief reageren met passende interventies.  

Op de website www.keesvanoverveld.nl staan artikelen die passen bij de inhoud van de workshop. Tijdens de workshop hoor je welke artikelen je zeker zou moeten lezen om de inhoud van deze workshop te verdiepen. 

Mocht je het boek ‘Gedragsoplossingen voor de moeilijke groep’ van Kees van Overveld op school hebben, neem deze dan mee naar de bijeenkomst.   

Details

De workshop wordt gegeven door Dr. Kees van Overveld, expert gedrag, schooladviseur, auteur.

Als je niet meer kunt aanmelden via de website, stuur dan een mailtje naar academie@octant.nl, dan hoor je of er nog een plekje vrij is. 

Doelgroep

Leerkrachten, onderwijsassistenten en leraarondersteuners. 

Studiebelasting

4 uur

Data & locatie(s)

Donderdag 24 september 2026

15:00 - 17:00 uur 

 

SKOP leerhuis 

Meidoornlaan 2 

2641 CB Pijnacker

Opleider

Dr. Kees van Overveld

Aanmelden